Dünyanın En Eski Restoranları | NarPOS Restoran Otomasyonu

Bloglar


Dünyanın En Eski Restoranları

Dünyanın En Eski Restoranları

The Old House”

Galler’deki “The Old House” yani Eski Ev. 1147 yılında açılan bu mekan, The Old House Pie adlı patates cipsi ve bezelye ile hazırlanan turtasıyla tanınıyor.

“Ma Yu Ching’s Bucket Chicken House”

1153 yılında Çin’de kurulan “Ma Yu Ching’s Bucket Chicken House”. Ma Yu Ching’in Çin’deki Kova Tavuk Evi, adından da anlaşılacağı üzere tavuklarıyla ünlü!

“The Brazen Head”. “Bangers and Mash”

1198 tarihli, İrlanda restoranı “The Brazen Head”. “Bangers and Mash” yani sosis ve püre ile bugünlere kadar gelmiş.

“Piwnica Swidnicka”

1273- 2017 yılları arasında Polonya’da hizmet veren Piwnica Swidnicka. Polonya usulü bir tür mantı diyebileceğimiz “Pierogi”, ana yemeği.

“La Couronne”

1345 yılında Fransa’da açılan La Couronne. “Kızarmış Ördek”i meşhur.

“Liechtenstein”

Lihtenştayn veya resmi adıyla Lihtenştayn Prensliği (Liechtenstein), Hotel Gasthof Löwen adlı tarihi bir restorana ev sahipliği yapıyor. Kuruluş yılı, 1380. Rösti (rendelenmiş patatesten kızartılarak yapılan İsviçre mutfağına özgü bir yemek) ve sebze ile servis edilen dana eti ile ünlü.

“The Sheep Heid Inn”

1860 yılında İskoçya’da hizmet vermeye başlayan “The Sheep Heid Inn”. Mantarlı biftek, menüsünün yıldızı.

“Honke Owariya”

1465’te Japonya’da açılan “Honke Owariya”. “Soba with Shitake Mushrooms” olarak bilinen soba yemeği ile ünlü. Soba ise kara buğday ve buğday unundan yapılan, makarna gibi ince, geleneksel bir Japon yemeği.

“Aşçı Bacaksız”

Türkiye’den de listeye 1840 tarihli bir mekan koyalım: Aşçı Bacaksız. Kuzu kebabıyla ünlü bu tarihi mekan, Afyonkarahisar’da.

İletişim Formu


Bu formu doldurarak, NarPos Gizlilik Politikası ve Veri İşleme İlkeleri’ni okuyup anladığımı kabul ediyor ve kişisel verilerimin işlenmesine izin veriyorum.

x
Narpos Hızlı İletişim
Bizi Arayın
Whatsap'tan Yazın
Mail Gönderin
İletişim Formu
Narpos Logo