İşletmenizde Karekod Sistemi Kullanmanız için 4 Neden | NarPOS Restoran Otomasyonu

Bloglar


İşletmenizde Karekod Sistemi Kullanmanız için 4 Neden

İşletmenizde Karekod Sistemi Kullanmanız için 4 Neden

İnsanlar pandemi döneminde fiziksel etkileşimlerini en aza indirmeyi öğrendiler. Restoran sahibi olarak QR kodlu bir menü ile personeliniz ve müşterileriniz arasındaki temasın en aza indirilmesini sağlayabilirsiniz. Böylece hem zamandan hem de maliyetten tasarruf sağlayabilirsiniz. Peki, karekod menü sistemiyle bu avantajları nasıl elde edebilirsiniz?

Karekod Nedir?

‘‘Hızlı Yanıt’’ anlamına gelen QR kodu, kare şeklindeki bir ızgarada bir dizi piksel olarak bilgileri depolayan ve dijital bir cihaz tarafından kolayca okunabilen barkod türüdür. Bu kodlar restaurant menülerinden sosyal medyaya ve reklam panolarına kadar her yerde bulunur. Özellikle pandemi döneminde temassız ödeme yöntemlerinin artmasıyla daha çok popülerlik kazanmıştır. 

İşletmenizde Karekod Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

QR kod menüsü, sipariş vermenin hızlı ve kolay bir yoludur. Hem personeli hem de müşteriyi memnun eden bu kodların işletmeye birçok avantajı vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

1) İşlem Akışını Hızlandırabilirsiniz

Karekodların işletmelerde kullanılması birçok işlemi hızlandırır. Bu koldar sayesinde müşteriler garsonu beklemek zorunda olmadan menüye erişebilir veya ödemelerini yapabilirler. Özellikle de hızın bu çağdaki en önemli şey olduğu aşikarken, daha iyi bir müşteri deneyimi için bu kodlardan faydalanabilirsiniz. 

2) Temassız Hizmet Sağlayabilirsiniz

Müşteriler pandemiden sonra daha hijyenik ve kolay olması nedeniyle temassız ödeme istiyorlar. Restoran sahibi olarak QR kodlu bir menü ile personeliniz ve müşterileriniz arasındaki temasın azalmasını sağlayabilirsiniz. Böylece ödeme kuyruğu oluşmadan her müşteriye anında hızlı hizmet verebilirsiniz.

3) Daha Uygun Maliyetli Bir Menüye Sahip Olursunuz

İşletmelerde menü içerikleri ve fiyatları değişebilir. Menüleri veya fiyatlandırmaları yeniden baskılamak her güncellemede ek bir maliyete neden olmaktadır. Bu maliyeti ortadan kaldırmak ve istenilen tüm değişikliğin yapılmasını sağlamak için karekod sistemini kullanabilirsiniz. Karekod kullanarak menü içeriğindeki tüm değişiklikleri dijital bir şekilde kolayca düzenleyebilirsiniz. 

4) Müşterilerinizin Sipariş Vermelerini Kolaylaştırabilirsiniz

Baskı menülerinde yer sınırlıdır. Bu da yemek isimlerinin yanında resimlerin yer alamayacağının nedenidir. Müşterilerin yemek isimlerinden yanı sıra görselliğe önem verdiklerini unutmamalısınız. Bu menüler sayesinde yemeklerinizin görsellerini yükleyebilir, müşterilerin daha hızlı karar vermelerini sağlayabilirsiniz. Dijital bir menü ile istediğiniz kadar menü öğesi içeren görüntüler ekleyebilirsiniz.

NarPos Sayesinde Daha Güncel Sistemler ile Çalışın!

NarPos ile sipariş, ödeme ve rapor idaresini daha kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.  Patron Ekranı özelliği sayesinde dünyanın her yerinden sisteme erişim sağlayabilir, anlık bilgi ve raporlamaları alabilirsiniz. Detaylı Raporlama özelliği sayesinde ise müşterilerinize anında hatasız adisyon verebilirsiniz. Daha fazla bilgi için hemen bugün iletişime geçiniz!

İlginizi Çekebilir: Adisyon Nedir?

İletişim Formu


Bu formu doldurarak, NarPos Gizlilik Politikası ve Veri İşleme İlkeleri’ni okuyup anladığımı kabul ediyor ve kişisel verilerimin işlenmesine izin veriyorum.

x
Narpos Hızlı İletişim
Bizi Arayın
Whatsap'tan Yazın
Mail Gönderin
İletişim Formu
Narpos Logo