Microsoft’un Yeni Bilgisayarı Olan Surface’i Tamir Etmek İmkansız!

Microsoft’un yeni dizüstü bilgisayarı Surface tasarımı ve özellikleriyle göze çarptı. Lakin cihazı bir arada tutan vidalar yerine tutkal kullanılması kullanıcıları zorlayacak gibi gözüküyor.

Microsoft’un bilgisayar üretimi konusunda sektöre geri dönüşünü temsil eder nitelikte olan Surface serisi dizüstü bilgisayarları, başarıyı hakeden çizgilere ve donanım özelliklerine sahipler.

Cihazın gövdesi şık kumaşla kaplı, elektronik cihazların tamirleriyle ilgilenen iFixit ekibinin dikkatini çekti. Ekip şu soruya cevap aradı: Surface dizüstü bilgisayar bozulursa nasıl açılıp tamir edilecek?

Cihazın parçalarını bir arada tutan bir tane bile vida yok. Vida yerine tutkal kullanılmış. Teknisyenler cihazın yüzeyinde bulunan Alacantra kumaşını sökerken oldukça zorlandılar. Hatta bu işi biraz daha eğlenceli hale getirmeye çalıştılar. Cihaz içindeki donanımlara ulaşmak için birbirine tutkalla yapışmış olan parçaları sökmek gerekti.

Microsoft’un yeni cihazları, onarılabilirlik açısından elverişli oldukları iddiasıyla piyasaya sürülmediler. Cihaz onarımı konusunda en bilinen ekiplerden olan iFixit Surface dizüstü bilgisayarını inceledi. iFixit’in cihaza olan acımasız yaklaşımı, cihazların gerçekten tamir edilemez olduğunu ortaya çıkardı. Kasaları açmak için standartın üstünde bir çaba göstermek gerekiyor. Diğer önemli detay ise, kullanıcılar cihazları donanımsal anlamda asla yükseltemeyecekler.

iFixit ekibinin Surface’i tamir macerasının aşağıdaki bağlantıya tıklayarak izleyebilrisiniz.

Tamir Macerası

 

Merhaba..Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by