GÜNDELİK APPLE CİHAZLARINIZA İOS 11 BETA SÜRÜMÜNÜ YÜKLEMEYİN!

Apple her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni bir iOS sürümünü piyasaya sürdü. Bu sene gelen yenilikler oldukça heyecan verici.

 

Apple, iPhone 5S üzeri bütün telefonlarına, iPad’lere ve iPod Touch’a iOS 11 güncellemesini getireceğini duyurdu. Oldukça devrimsel özelliklerin kullanıcıya sunulacağı yeni sürüm, 2017’nin Eylül ayında dağıtıma hazır olacak. Ancak geliştirici sürümünün ortaya çıkmasıyla berber birçok kullanıcı gündelik olarak kullandıkları cihazlara iOS 11 yüklemek için sabırsızlanıyor.
Söz konusu beta süreci iOS 11’in kitlelere açıldığı bir süreç değildir, uygulama geliştiricilerine ve mühendislere özeldir. Son kullanıcılar kişisel cihazlarına iOS 11’in beta sürümünü yüklerlerse pişman olacakları birkaç sorunla karşılaşabilirler.

Geliştiricilerin iOS 11 Beta’yı test cihazlarına yükleyip karşılaştıkları bazı hatalar:
⦁ Cihazlar rastgele sıfırlanabiliyor.
⦁ iPadler şarj esnasında güç kaybedebiliyor.
⦁ Bazı cihazlarda donmalar meydana geliyor ya da 3D Touch özelliği bloke oluyor.
⦁ iPhone 6’larda copy+ paste işlemleri sorun teşkil ediyor.
Bir geliştirici ya da test mühendisi değilseniz, kişisel cihazlarınıza iOS 11 Beta sürümünü yüklemeyin. Yükleyince gerçekten pişman olabilirsiniz. Eylül ayına kadar Apple’a bildirilecek ve son kullanıcılara ulaşan iOS 11’de bu tip sorunlarla karşılaşmak mümkün olmayacak.
Eylül ayını bekleyip, tertemiz iOS 11’e kavuşmanızı tavsiye ediyoruz.

Merhaba..Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by