GOOGLE’DAN APPLE’A EN SAĞLAM CEVAP: CHROMEBOOK

Geliştiricilerin, ürünlerini geleceğin bilgi işlem dünyasına hazırlamaları için her zaman doğru araçları kullanmaları gerekir. Google bugünkü konumuyla bunu yapması gereken şirketlerin başında geliyor ve Apple, görünen o ki geliştiricileri daha çok seviyor.

Apple, WWDC 2017 duyurularıyla büyük bir kitlenin dikkatini çekti. Aslında hepimizi yakından ilgilendiren bir ayrıntı vardı: iPad’ler artık kişisel bigisayar plartformlarına daha yakın özelliklere kavuşuyor. Apple üstelik bunu şu an sadece iOS 11’in tabletlere özel olarak tasarlanan yazılımlarıyla sağlıyor. İlerleyen zamanlarda belli ki iPad’leri bilgisayarlardan ayırabilmek için çok az nedenimiz kalacak.

Chromebook’taki yazılım, yeni nesil bir işletim sistemi için iyi bir başlangıç noktası:
Biligsayar programcıları için pek mantıklı bir seçenek olmayan Chromebook’lar son kullanıcıları yeterince memnun ediyor. Apple cephesine baktığımızda geliştiricilerin iPad performansından memnun olduklarını görüyoruz. Her platformdaki ham iOS deneyimi, tatile giden geliştiriciler için Android’e göre daha temiz ve daha serin bir havuz gibi.

 

Google’ın Pixel cihazlardaki gibi kendi tabletlerini üretmesi için de bir engel yok üstelik. ChromeOS’in çalıştığı tabletler ise ne yazık ki geleceğin geliştiricileri için yeterli bir alan sunmuyorlar. Ayrıca Android tabanlı tablet üreticilerinin, kendi arayüzlerini kullanmaları ve söz konusu cihazların ham Android deneyimi sunmaması, rekabet açısından bir adım geriden geliyor.

Merhaba..Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by