GBOARD YEPYENİ ÖZELLİKLERİ İLE GELİYOR!

Google, daha az yazı yazarak daha hızlı iletişim kurmanıza yardımcı olacak yeni özellikler sunan akıllı klavyesi Gboard için dikkate değer bir güncelleme yayınlıyor.

Gboard’un son sürümünde, Google, yanlış yazılan kelimeleri makine zekası yoluyla düzeltecek, yeni kelime önerilerinde bulunacak. Ayrıca klavye, kullanıcılara, sadece kelime değil cümle önerisinden de bulunabilecek. Bu özelliklerin yanı sıra, emoji çizmenize ve arama kartlarını tanıtmanıza izin verecek.

Emoji çizme özelliği, sadece emojiyi göndermektense daha eğlenceli gibi gözüküyor. Emoji butonuna dokunarak emojinizi çizebilirsiniz, Gboard daha sonra bu çizilen emojiyi algılayarak, eşleşen sonuçları gösteriyor. Ancak yine de, mesajlaşmayı ne kadar kolaylaştıracağını ve ne kadar kullanışlı olacağını zamanla göreceğiz.

Google, daha öncesinde de, yazı yazmak yerine çizim yaparak kullanım kolaylığı sağlama özelliği ( Hareketle Arama) üzerinde çalışıyordu. Şimdi, bu özelliği Gboard’a ekleyerek kullanıcılarına, bu özelliğin ilk meyvelerini sundu. Ayriyeten Google’ın çizimleri tanıma becerisi son zamanlarda epey gelişti. Nisan ayında AutoDraw’u başlatmıştı, böylelikle çizimlerinizi şekillendirebilmeyi sağladı.

Merhaba..Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by