Restoran Otomasyon Sistemi Nasıl Kullanılır ? | NarPOS Restoran Otomasyonu

Bloglar


Restoran Otomasyon Sistemi Nasıl Kullanılır ?

Restoran Otomasyon Sistemi Nasıl Kullanılır ?

 

   Her alanda büyük bir değişim gösteren dünyanın teknoloji ve dijitalizasyon sayesinde neredeyse yeni bir çağ yaşamaya başladığı, hayatın her zamankinden daha farklı bir akış sergilediği görülmektedir. Günümüzde yer alan birçok sektör otomasyona geçerken, paranın dijitalleşmesi, uçabilen arabalara kadar farklı alanlarda teknolojik çalışmalar yapılmaktadır. Nörolojik sorunları olan kişilere takılacak çipler sayesinde bilgisayar ve cep telefonlarını kontrol edecekleri yönünde yapılan çalışmalar da son dönemin tartışılan konuları arasında. Yaşanılan bu değişim süreçleri teknolojinin günden güne ne kadar geliştiğini gözler önüne seriyor. Özellikle arttırılmış gerçeklik teknolojileriyle, çok hızlı bir şekilde gelişme gösteren sanal zeka ve otomasyon, dünyayı adeta yeniden şekillendiriyor. Zaman içerisinde sanal zeka ve otomasyon yiyecek-içecek endüstrisinde de sıklıkla karşılaşabiliyoruz.

 

     Bir restoranı veya herhangi bir gıda işletmesini yönetmek kolay değildir. Bu tip işletmeleri yönetmek için çok fazla plan yapmak gerekir. Yemek siparişlerini, personeli, faturalandırmayı ve fiyat belirlemeyi çok iyi yapmak ve yönetmek gerekiyor. Bu işlemlerin yanlış yapılması durumunda restoranınızda birçok karışıklık gerçekleşir ve işletmenin idare edilmesi aksatılabilir. Bu yüzden personelden, stok durumuna kadar, vergi ödemesinden, adisyon takibine kadar birçok alanda aynı anda ve planlı şekilde yol katledilmesi gerekir. Birbirinden çok farklı gözükse de, tüm bu restoran işletmeciliği ile ilgili alanlar birbiriyle bağlantılı ve en ufak hatada birbirini etkileyen faktörlerdir.

 

      Tüm bu alanlarda planlı, programlı, hızlı ve zamanında hareket edilirse restoranınızdaki döngü iyi sağlanır. Bunun sonucunda müşteri potansiyeliniz artar, markalaşır ve işletmenizdeki kar oranı artar. Yiyecek – içecek sektöründeki büyüme ve gelişme rekabet oranını arttırdı. Bunun sonucunda teknolojik gelişmeler buraya olan yatırımı arttırdı ve bunun sonucunda dijitalleşme bu sektöründe içerisine de girdi. Büyüyen restoran zincirleri, dev markalar ve daha alt kademedeki işletmelerin hepsi bu yarışta yer almak için gereken girişimleri yaptı. Günümüzde yiyecek – içecek sektöründeki işletmeler düzgün, planlı ve programlı ilerlemek için teknolojik gelişmelerden yararlandı ve işletmelerini bu yarışta var olmak için dijitalleştirdi. Bu yeni çağ atılımları sonucunda restoran işletmecileri, fatura takibinden, adisyon sistemine, müşteri memnuniyetini sağlamak ve potansiyellerini arttırmak için teknolojinin getirdiği avantajlardan yararlanıyor. Bunun sonucunda çeşitli yazılım ve programlamalarla hem kendi iş yüklerini azaltıyor hem de hızlı ve hatasız bir şekilde müşterilerine hizmet veriyor.

 

    Restoran otomasyon sistemi, restoranınızın operasyonlarını gerçekleştirebilen bir yazılımdır. Siparişleri yönetmek, satışları takip etmek, fatura oluşturmak gibi önemli ve işetmenizin başarasını doğrudan etkileyen prosedürleri yönetiyor. İlk yıllarında otellerde kullanılmaya başlanılan bu sistem günümüzde restoran, bar ve kafe gibi yiyecek içecek sektöründe kendine yer buldu. Son derece kullanışlı ve hatasız çalışan bu yazılımlar ile birlikte müşteri memnuniyetini sağlayarak onlara düzgün bir şekilde hizmet verebilirsiniz. İşletmenizin yönetiminde kullanılan tüm birim ve alanlara kolayca ulaşabilir, bu alan ve birimlerdeki tüm hareketleri takip edebilirsiniz.

 

  • Yiyecek – içecek sektöründe teknoloji
  • Yeni nesil restoran yönetimi
  • Hızlı ve hatasız hizmet

 

 

Restoran Otomasyon Sistemi Özellikleri

 

   Restoran otomasyon sistemi özellikleri ile hızlı ve çözüm odaklı çalışırsınız. Restoranınızdaki işlemleri düzenleyen ve daha verimli bir şekilde hızlı hizmet vermenizi sağlayan bu yazılım ile birçok işlem yapabilirsiniz. Adisyon sistemi, kasadan sipariş takibi, yemek sepeti, getir gibi markalarla iş birliği, kurye takibi, müşteri bilgi ekranı gibi özellikleri yanı sıra; restoran yönetimi, faturalandırma ve personel takibi gibi başka özellikleri de mevcut. Zaman ve çalışandan tasarruf yaparak çalışmada verimi arttırmaya destek olan bu sistem restoranınızı son model şekilde dijitalleştiriyor. Bu sistem ile Tüm işlemleri ayrıntılı şekilde işleyerek detaylı takibe alırsınız.

    İşletmenizin daha düzenli, verimli bir şekilde hizmet vermesini sağlarsınız. Restoranınız için daha iyi iş kararları almanıza yardımcı olan bu sistem, sunduğunuz hizmeti doğrudan pozitif yönde etkiler. Restoranlar için özel olarak dizayn edilen bu otomasyon, Envanter güncellemeleri, siparişleri doğrudan mutfağa gönderme, faturaları bölme gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Fatura hesaplamalarının yanı sıra, vergi hesaplama ve yönetme imkanı sunar. Onun haricinde, personelinizin iş yükünü doğrudan azaltır. Personelleriniz tablet ya da akıllı cep telefonları ile doğrudan ve hızlı şekilde sipariş kabul edebilir. Hemen akabinde bu bildirim mutfağa gider ve mutfak siparişi hazırlamaya başlar.

    Yazar kasada ve ya cihazda görülen sipariş üzerine fatura yazdırabilirsiniz. Masa yönetimi ile ilgili de birçok özelliği olan bu sistem ile masa düzeni oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Günlük haftalık ve aylık olarak raporlamalar ile işletmenizin yönetimini kolayca ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ürünler ile ilgili ayrıntılı analizler elde edip, hangi ürünün ne kadar sattığını görebilirsiniz. Personeliniz ile olan iletişiminizi dijitalleştiren Restoran otomasyon sistemi kullananlar, personel takibini buradan görebilir ve hangi personelinin ne kadar satış yaptığına ulaşabilir.

 

 

Restoran Otomasyon Sistemi Avantajları

    Restoran otomasyon sistemi avantajları, işletmeye, yöneticiye ve personele doğrudan etki yapar. İşletmenize uygun bir yazılım sistemi size birçok konuda avantaj sağlar. Restoranınızdaki müşteri sayısı, personel ve kurye takibi ile aktif olan personel sayısı gibi verilere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Stok durumu ve depo takibi ile işlerinizi aksamadan yerine getirebilirsiniz. Hata oranını sıfıra kadar indirger ve doğru bir şekilde hizmet imkanı sağlar.

    Müşteri bilgi ekranı ile kasa takibi, adisyon kesme, hesap ve masa bölme işlemlerini hızlı bir şekilde halleder, müşteri memnuniyetini bir kat daha arttırabilirsiniz. Maliyet hesabı, gelir gider tabloları ve analizler ile grafikli olarak görebilir, buna göre bir plan belirleyerek ilerleyebilirsiniz. Online sipariş ile teknolojik bir şekilde müşterilerinize hizmet imkanı sunar.

    Bu yazılımın bir başka avantajı da raporlama ile ilgili. Vergi takibi, faturalama ve gelir gider tabloları ile maliyet hesaplarını hatasız bir şekilde yapabilir ve mali hasarları minimum seviyeye indirerek ilerleyebilirsiniz. Siz de işletmenizi dijital ortama geçirerek etkili ve hatasız şekilde restoran yönetimi yapabilirsiniz.

Restoran Otomasyon Sistemi Fiyatı

  Restoran otomasyon sistemi satın alanlar, bu yazılımın tüm özelliklerine uygun fiyattan ulaşır. Güvenli ve kolay kullanımı ile dikkat çeken bu yazılımlara taban fiyattan ulaşma imkanına sahipsiniz. Çünkü gelişmekte ve yayılmakta olan bu sistemleri veren birçok sistem var. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yiyecek içecek sektöründe kendine yer bulan otomasyon sistemleri tüm modern ve yeni çağa ayak uydurmuş işletmelerde kullanılmaktadır.

   Bu yüzden bu yazılımı müşterilerine sunan şirketler Restoran otomasyon sistemi fiyatını, rekabetten dolayı kullanıcı destekli olarak fiyatlandırıyor. Çünkü hiçbir şirket ürünlerinin müşterilerine ulaşmasını engellemek istemez ve bu yönde politika izleyerek hareket eder. Siz de restoran otomasyonu sisteminin tüm özelliklerinden yararlanıp işletmenize en uygun yazılımı seçerek modern dünyaya geçiş yapın. Gün sonu raporlarını kolayca elde edin ve personelinizin iş yükünü azaltın. Böylece çalışma verimliliğini arttırın.

   Müşterilerinize hızlı ve hatasız bir şekilde hizmet verin. Restoranınızdaki stok durumunu dijital olarak takip edin, depolamayı dijital bir şekilde görün. Restoran, bar, kafe gibi işletmelerin tüm yönetim alanlarını kontrol etme imkanı sağlayan bu son model yazılım ile işletmenizin kalitesini arttırın ve işletmenizi elektronik ortamda yöneterek zamandan ve maliyetten tasarruf edin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İletişim Formu


Bu formu doldurarak, NarPos Gizlilik Politikası ve Veri İşleme İlkeleri’ni okuyup anladığımı kabul ediyor ve kişisel verilerimin işlenmesine izin veriyorum.

x
Narpos Hızlı İletişim
Bizi Arayın
Whatsap'tan Yazın
Mail Gönderin
İletişim Formu
Narpos Logo