2020 Yılında İnternete Bağlı Yaklaşık 24 Milyar Cihaz Olacak!

Araştırmalar 2020 yılında her insanın minimum 4 cihazla internete bağlanacağını gösteriyor. Araştırmacılar bu durumu, internet ile bağlı cihazların artmasına ve 5G bağlantı teknolojisinin yaygınlaşacak olmasına bağlıyor.

 

Business Inseder’ın yaptığı araştırmaya göre, 2020 yılında dünya üzerinde 24 milyar küresel ağa dahil olacak. Hesaplamalara göre dünyadaki her insan başına 4 cihaz düşüyor. Bununla birlikte 2020 yılında, “Internet of Things (IoT)” dediğimiz ve “objelerin dünyayla iletişiminin günlük hayata aktarılması” olarak açıklayabileeceğimiz IoT’un da en üst seviyeye çıktığı yıl olacak ve 2020’den sonra dünya daima bir değişim yaşayacak.

 

IoT, biz insanların fiziksel dünyasıyla dijital veri dünyası arasındaki bağlantıya denir. Yapay zeka ile insanların düşünceleri bile bu sürece dahil olabilir. Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, modern televizyonlar ve giyilebilir malzemeler tüm bu sürecin parçalarıdır. Bunula birlikte günlik hayatta kullandığımız birçok cihaz dahi, IoT’a dahil olmayı başardılar. Dolayısıyla, iletişim sistemlerimizden tutun da sosyal hayatlarımız bile IoT nedeniyle değişecek.

Merhaba..Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by